17.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Pitch to London

W dniu 17 czerwca 2017 w Londynie odbyła się zorganizowana przez PLUG – Polish Tech Link konferencja pod hasłem Polish Tech Day. Jej celem było promocja polskich innowacji na rynku brytyjskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele biznesu z Polski i Wielkiej Brytanii, organizacji pozarządowych oraz władz centralnych i samorządowych. Obrady uświetnił swoją obecnością Ambasador RP w Londynie JE dr hab. Arkady Rzegocki.

W agendzie konferencji znalazło się również miejsce dla konkursu Pitch to London, w do którego zaproszone zostały najciekawsze polskie startupy oceniane nastepnie przez międzynarodowe jury.

Miło nam poinformować, że NEXBIO znalazło się w gronie laureatów, zajmując trzecie miejsce i przy okazji zdobywając szereg nagród, wspierających nasz rozwój.  Gratulujemy pozostałym laureatom, czyli firmie Challengerocket oraz zwycięzcy, którymi została firma Packhelp.

Oprócz udziału w konkursie wyjazd był również okazją do spotkań networkingowych oraz promocji naszych rozwiązań z dziedziny ochrony upraw przy użyciu metod molekularnych.

Dziękujemy przy tej okazji Grupie Azoty S.A., dzięki której udało nam się sfinansować nasz wyjazd do Londynu.

 


09.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Impuls Do Biznesu

W dniu 8 czerwca 2017 w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyła się uroczysta gala, w trakcie której odebraliśmy kolejne niezwykle miłe wyróżnienie, jakim była nagroda w konkursie Impuls Do Biznesu zorganizowanym przez gazetę „Puls Biznesu” i fundusz inwestycyjny VRP.

Do czwartej edycji tego prestiżowego konkursu napłynęło ponad 150 zgłoszeń, z czego po pięć trafiło finału w każdej z dwóch konkursowych kategorii.Nasza spółka została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii „Nowoczesne technologie dla przemysłu i usług” i czekiem na 30.000 złotych za projekt mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie. Główną nagrodę w tej samej kategorii odebrała spółka GeniCore, zaś w dziedzinie rozwiązań dla branży medycznej nagrodzeni zostali Sinutronic – jako główny laureat oraz medVC.eu, jako wyróżniony. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a organizatorom i kapitule konkursu bardzo dziękujemy za dostrzeżenie potencjału naszego projektu.


08.06.2017 - NEXBIO wśród zwycięzców Aulerów 2017

W dniu 8 czerwca w Warszawie podczas gali finałowej w Campus Warsaw odebraliśmy nagrodę Aulera 2017, przyznawaną cyklicznie od 2009 roku młodym firmom, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Wyróżnienia zostało przyznane przez Jury złożone z praktyków i inwestorów branżowych. Oprócz NEXBIO w gronie zwycięzców tegorocznej edycji znaleźli się CallPage, Photon, IndaHash i Zapakuj.to. Gratulujemy i bardzo dziękujemy za to wyróżnienie! Będzie dla kolejną nas motywacją do rozwijania naszej oferty, gdyż w przeszłości zwycięzcami Aulerów były firmy, z których wiele odnosiło później międzynarodowe sukcesy i przykuwało uwagę inwestorów.