05.06.2017 - NEXBIO w Top 50 Innovators Challenge

Miło nam poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej pięćdziesiątki najbardziej innowacyjnych startupów z całego świata, wyłonionej spośród uczestników Pioneers 500 Festival, który odbywał się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Wiedniu w Pałacu Hofburg.

Jako NEXBIO znaleźliśmy się w finałowej szóstce w dziale Science, prezentując nasze rozwiązanie w postaci przenośnego analizatora DNA pod kątem wykrywania patogenów roślin uprawnych.

Wprawdzie nie udało nam się zwyciężyć (główną nagrodę otrzymał austriacki Stromkind), ale dzięki udziałowi w tym prestiżowym przedsięwzięciu mogliśmy przybliżyć nasze usługi produkty potencjalnym partnerom z rynków międzynarodowych.

Sponsorem naszego wyjazdu była Grupa Azoty.

 


29.05.2017 - Nexbio w pierwszej piątce najbardziej kreatywnych w biznesie!

W poniedziałek 29 maja w centrum Concordia Design w Poznaniu po raz siódmy odbyła się uroczysta Gala 50 Kreatywnych. Ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie to cykliczna inicjatywa, która pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Stwarza to możliwość wymiany doświadczeń oraz wiedzy pomiędzy laureatami projektu. W rankingu zostają co roku nagrodzeni ludzie, którzy kreując swój biznes stawiają na innowacyjne i nieszablonowe rozwiązania swoich działań. W tegorocznej edycji Nexbio znalazło się na wysokim piątym miejscu, dziękujemy za to wyróżnienie! 


25.04.2017 - 10 Forum Inwestycyjne w Tarnowie

W dniach 24-25 kwietnia braliśmy udział w 10. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie, który stał się na te dwa dni stolicą startupów. Swój innowacyjny pomysł molekularnych testów wykonywanych na roślinach jak i w glebie, pomagających chronić uprawy zanim wystąpią objawy chorobowe zaprezentowaliśmy wśród 70 młodych firm. Zaprezentowane branże dotyczyły Fin Tech, aplikacji medycznych, robotów, czy systemów magazynowania.