07.12.2017 - UPC Digital Imagination Challenge

Koniec roku okazał się dla nas bardzo pomyślny. Dnia 7 grudnia 2017 roku prezentując się przed jury zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce w konkursie UPC Digital Imagination Challenge. Do konkursu zgłosiło się 50 pomysłów, które przy wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowych mogą realnie wpłynąć na poprawę jakości życia społeczeństwa lub jego części. Poza nami na podium stanęli FindAir oraz AudioMovie, gratulujemy a my z jeszcze wiekszą energią wracamy do pracy!


23.11.2017 - Innowacyjny produkt rolniczy

O tym, że innowacyjność w rolnictwie jest niezwykle ważna mówi nasza kolejna nagroda, tym cenniejsza, że wypływająca od samych internautów! Cieszymy się, że nasze wsparcie dla rynku agro opierające się na wczesnym wykrywaniu zagrożeń na uprawach metodami molekularnymi jest zauważane i doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. Dzięki dedykowanym testom DNA w uprawach rolniczych i sadowniczych rolnik jest w stanie stwierdzić ryzyko infekcji nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwala to na zmniejszenie zastosowania środków ochrony roślin, co przekłada się na poprawę jakości żywności, troskę o środowisko jak i efekt ekonomiczny. Dziękujemy magazynowi Farmer za to wyróżnienie!


15.07.2017 - Finał Chivas the Venture w Los Angeles

W dniach 11-14 lipca w Los Angeles odbyły się finałowe zmagania w międzynarodowym konkursie startupowym Chivas the Venture, o puli nagród 1 miliona dolarów. Jako zwycięzcy polskiego finału znaleźliśmy się w gronie 30 ekip z całego świata, które łączyła chęć wywołania pozytywnej zmiany w świecie poprzez podejmowane działania biznesowe.

Finał The Venture w Los Angeles miał wieloetapowy przebieg, w wyniku którego wyłoniona została piątka finalistów: Bioestibas z Kolumbii, iDrop z RPA, Intendu z Izraela, RecyclePoints z Nigerii oraz Siam Organic z Tajlandii. Niestety zabrakło nas w tym ścisłym gronie finalistów. Zwycięzcą ogłoszonym na gali, którą poprowadził Josh Gad okazał się Peetachai Dejkraisak i jego firma Siam Organic, której pomysł nagrodzili jurorzy: Adam Braun, Sonal Shah, Alexandre Ricard i hollywoodzka gwiazda Halle Berry. Wygrany otrzymał czek na 400 tysięcy dolarów, druga w kolejności firma RecyclePoints – 200 tysięcy, a pozostali finaliści po 50 tysięcy dolarów.

Całej piątce i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w przyszłości!    

Nam było niezwykle miło znaleźć się w gronie finalistów i móc walczyć o najwyższe laury. Tym bardziej, że w głosowaniu internautów, jakie trwało na przełomie maja i czerwca nasz pomysł zajął szóste miejsce, co pozwoliło nam zebrać blisko 12 tysięcy dolarów na realizację projektu mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie.

Dziękujemy również naszym sponsorom – Grupie Azoty S.A., która wsparła finansowo wyjazd naszej ekipy do USA.