26.01.2017 - NEXBIO zwycięzcą polskiej edycji Chivas the Venture!

W dniu 26 stycznia 2017 w Warszawie odbył się finał polskiej edycji międzynarodowego konkursu "Chivas the Venture" adresowanego do firm, których dzialalność ma przyczynić się do zmiany świata na lepsze. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znaleźlismy się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali przed międzynarodowym jury, w skład którego weszli: dwukrotny medalista olimpijski i biznesmen Mateusz Kusznierewicz, jedna z najbardziej znanych ekspertek w dziedzinie startupów Agnieszka Oleszczuk-Widawska, Marian Owerko – współzałożyciel spółki Bakalland SA oraz Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz Phillip Ainsworth – Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Wyborowa Pernod Ricard. Po finałowych wystąpieniach jury zdecydowało się przyznać nam główną nagrodę. Wielki finał z udziałem 30 startupów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Wcześniej, bo w marcu czeka nas udział w Acceleration Week w Oxfordzie. Od maja z kolei będzie można głosować na nasz projekt w internecie, a główna nagroda to milion dolarów. Więcej o konkursie na stronie.


17.01.2017 - NEXBIO w Izraelu

W dniach 16-17 stycznia braliśmy udział w misji gospodarczej do Izraela, zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej. Wizyty była możliwa dzięki zaproszeniu na pokład prezydenckiego samolotu przedstawicieli młodych polskich firm, uczestniczących we wrześniowej edycji spotkania "Startupy w Pałacu".  W trakcie dwudniowego pobytu odbyliśmy szereg spotkań, począwszy od konferencji "Poland's Ecoststem - Give it aTry!", poprzez spotkania z funduszami inwestycyjnymi (Pitango VC) oraz akceleratorami i innymi organizacjami tworzącymi ekosystem startupowy (RISE oraz StartTAU w Tel-Avivie, a także Masschalenge Israel i JNext High-Tech and Entrepreneurship Program w Jerozolimie). Pomimo ekspresowego tempa udało nam się nawiązać szereg wartościowych kontaktów i lepiej poznać izraelskie środowisko wspierające innowacyjne rozwiązania i firmy.  

W towarzystwie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Elizy Kruczkowskiej z Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Macieja Kopczyńskiego, Łukasza Dyląga i Michała Wojasa (fot. Kancelaria Prezydenta RP)

14.10.2016 - Nominacja dla Nexbio

Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie firm nominowanych do nagrody Central European Startup Awards w kategorii Startup of the Year by SAP! W konkursie uczestniczą startupy oraz instytucje otoczenia biznesu z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, rywalizujące w 12 kategoriach.

Głos na NEXBIO można oddać pod linkiem.

Polskie głosowanie trwa tylko do 18 października - będziemy wdzięczni za wsparcie!