28.04.2021 - Współpraca NEXBIO, MPWiK, Gminy Lublin i UMCS

W dniu 26 kwietnia 2021 r. w Centrum Ecotech-Complex odbyło się wydarzenie podpisania umowy o współpracę badawczo-rozwojową między NEXBIO, UMCS, MPWiK oraz Miastem Lublin. Jej przedmiotem są wspólne prace badawczo-wdrożeniowe dotyczące wykrywania zagrożeń dla człowieka i środowiska, a w szczególności analiza i monitoring biologiczno- chemiczny lubelskich ścieków, pod kątem obecności w nich wirusa SARS-CoV-2. W konferencji prasowej wzięli udział Prezes Zarządu NEXBIO Sp. z o.o.- Maciej Maniecki, Rektor UMCS – prof. Radosław Dobrowolski, Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, Prezes Zarządu MPWiK Sp. z o. o. w Lublinie – Sławomir Matyjaszczyk oraz Kierownik Laboratorium NEXBIO- Jakub  Wójcik, Wiceprezes Zarządu MPWiK Sp. z o. o. w Lublinie – Krzysztof Wójtowicz, Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką – dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych – prof. Anna Jarosz-Wilkołazka, Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych – prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. Uczestnicy konferencji uważają, że współpraca łącząca samorząd, naukę i biznes może przynieść wymierne korzyści dla społeczeństwa. Zarazem zaznaczyli, że prowadzone dotychczas badania pilotażowe pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 w ściekach, we współpracy z MPWiK w Lublinie mogą mieć praktyczne przełożenie na określenie zagrożeń związanych z wirusem SARS CoV-2 na terenie miasta, ze wskazaniem konkretnych dzielnic i ulic. Prowadzone analizy ścieków mogą okazać się skuteczne również w temacie monitoringu mikrobiologicznego ścieków i metabolitów leków oraz narkotyków, a także powiazania wzrostu zakażeń chorobą COVID-19 ze zmianą temperatury i otoczenia.

 

 

 

 


19.10.2018 - Lecimy do Nevady!

19 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego ogłoszono zwycięzców konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Nexbio znalazło się w gronie 10 laureatów i jeszcze w tym roku poleci do stanu Nevada w USA. Zapowiadają się zatem bardzo pracowite dwa tygodnie. Organizatorzy zaplanowali liczne spotkania biznesowe, mentoring, networking a także wsparcie kilkunastu amerykańskich partnerów w zakresie wejścia i rozwoju swojej działalności na rynku Nevady. Zadbano o to, aby program pobytu został w możliwie największym stopniu dopasowany do profilu działalności każdej z firm, zatem czekają nas kolejne wyzwania i nowe doświadczenia!


11.10.2018 - Nexbio wyróżnione w kategorii Social Impact na XIX Gali Technology Fast50

Świetny dzień dla Nexbio! Właśnie odebraliśmy wyróżnienie w kategorii Social Impact na XIX Gali Technology Fast50 Central EuropeJesteśmy dumni, że nasze rozwiązania są dostrzegane i nagradzane. Nagroda główna w tej kategorii powędrowała do Saule Technologies, gratulujemy!