english

DNA Pamięci

Los zwierząt jest dla mnie ważniej­szy niż strach przed ośmie­sze­niem. Los zwierząt jest niero­zer­walnie związa­ny z lo­sem człowieka.

Émile Zola

 

Kod DNA jest unikalny i indywidualny dla każdego organizmu żywego. Zapisane są w nim wszystkie informacje dotyczące cech danego zwierzęcia, w tym wyglądu, budowy czy cech charakteru. Pogrzebanie lub kremacja powoduje, że kod DNA ulega rozkładowi i całkowitej utracie. Unikalny kod DNA zwierzęcia przestaje wówczas istnieć.

 

W NEXBIO sądzimy, że warto zachować DNA każdego zwierzęcia, które podczas wspólnie spędzanych chwil stało się przyjacielem, towarzyszem czy powiernikiem. Technologia, którą posługujemy się w naszym laboratorium umożliwia zachowanie kodu DNA organizmu i przechowywanie go w warunkach domowych przez wiele lat.

  

 

Dla kogo skierowana jest usługa?

DNA pamięci jest doskonałą pamiątką dla wszystkich osób, które chcą zachować cząstkę swojego zwierzęcia. Kod DNA to niepowtarzalny kod życia, z którym zwierzę przyszło na świat.Więź, która łączy człowieka ze zwierzęciem, może być niezwykle silna. Z chwilą śmierci czworonoga, więź ta zostaje bezpowrotnie przerwana. Posiadacze i miłośnicy zwierząt często nie wyobrażają sobie dalszego życia bez czworonożnego przyjaciela u boku. Pozostaje jednak pamięć i wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.

 

Jaki jest koszt usługi?

Całkowity koszt wykonania podstawowej usługi zwanej DNA pamięci wynosi 1900 zł brutto.

Cena obejmuje:

  1. - zestaw do pobrania i transportu tkanek w warunkach chłodniczych,
  2. - utrwalenie DNA zwierzęcia i umieszczenie utrwalonego materiału w zabezpieczonej probówce,
  3. - ozdobne pudełko na probówkę z materiałem DNA,
  4. - certyfikat wykonania usługi,
  5. - fotografię indywidualnego obrazu DNA w formacie A4 dostarczoną w ramce,
  6. - koszt wysyłki wymienionych materiałów do Klienta.

Czas realizacji usługi wynosi 30 dni od momentu dotarcia próbek do laboratorium.

 

Usługi dodatkowe (dodatkowo płatne):

  1. - obraz prążków RAPD w formacie 100 x 70 cm wydrukowany na płótnie z blejtramem 500,00 zł brutto
  2. - obraz prążków RAPD w formacie 70 x 50 cm wydrukowany na płótnie z blejtramem 450,00 zł brutto
  3. - obraz prążków RAPD w formacie 50 x 35 cm wydrukowany na płótnie z blejtramem 400,00 zł brutto

 

Jak jest realizowana usługa?

Po śmierci zwierzęcia weterynarz lub pracownik współpracującego z nami krematorium lub hodowca pobiera fragment skóry z okolicy pachwiny i przesyła próbkę w czasie nie dłuższym niż 3 dni do laboratorium NEXBIO (za pomocą zestawu do pobrania i transportu tkanek w warunkach chłodniczych otrzymanego od NEXBIO). Następnie przekazany materiał biologiczny jest przez nas przygotowywany do wyodrębnienia DNA za pomocą specjalnych enzymów. Po 14 godzinach trawienia enzymatycznego próbka jest nanoszona na specjalną membranę, na której odbywa się kilkukrotne płukanie za pomocą różnych substancji chemicznych. Po kolejnych płukaniach i wirowaniach powtarzanych naprzemiennie uzyskuje się czysty preparat DNA. Czystość i jakość preparatu DNA oceniana jest za pomocą metod spektrofotometrycznych. Za pomocą specjalnego zestawu odczynników oraz wyselekcjonowanych krótkich odcinków DNA wykonujemy indywidualny profil każdego preparatu DNA. Wykorzystujemy do tego urządzenia powielające DNA. Z wykorzystaniem techniki elektroforezy obrazujemy indywidualny profil DNA każdego preparatu. Na podstawie pomiarów spektrofotometrycznych parametry preparatu DNA wyrównywane są względem odczynnika umożliwiającego jego utrwalenie. Preparat DNA umieszczamy w specjalnym odczynniku, który hamuje działanie wszystkich substancji, które mogłyby degradować DNA. Utrwalanie próbki DNA odbywa się poprzez suszenie w specjalnej, izolowanej komorze. Po 48 godzinach suszenia w warunkach sterylnych preparat DNA zyskuje trwałość. Utrwalone DNA zapakowane w ozdobne pudełko przesyłamy do Zamawiającego wraz z certyfikatem i zdjęciem.

 

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy kierować drogą e-mailową na adres: dna.pamieci@nexbio.pl

UWAGA: Przed zleceniem usługi, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +81 820 05 43, w celu ustalenia warunków technicznych pobrania tkanek oraz dostawy materiału organicznego.