english

09.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Impuls Do Biznesu

W dniu 8 czerwca 2017 w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyła się uroczysta gala, w trakcie której odebraliśmy kolejne niezwykle miłe wyróżnienie, jakim była nagroda w konkursie Impuls Do Biznesu zorganizowanym przez gazetę „Puls Biznesu” i fundusz inwestycyjny VRP.

Do czwartej edycji tego prestiżowego konkursu napłynęło ponad 150 zgłoszeń, z czego po pięć trafiło finału w każdej z dwóch konkursowych kategorii.Nasza spółka została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii „Nowoczesne technologie dla przemysłu i usług” i czekiem na 30.000 złotych za projekt mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie. Główną nagrodę w tej samej kategorii odebrała spółka GeniCore, zaś w dziedzinie rozwiązań dla branży medycznej nagrodzeni zostali Sinutronic – jako główny laureat oraz medVC.eu, jako wyróżniony. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a organizatorom i kapitule konkursu bardzo dziękujemy za dostrzeżenie potencjału naszego projektu.


08.06.2017 - NEXBIO wśród zwycięzców Aulerów 2017

W dniu 8 czerwca w Warszawie podczas gali finałowej w Campus Warsaw odebraliśmy nagrodę Aulera 2017, przyznawaną cyklicznie od 2009 roku młodym firmom, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Wyróżnienia zostało przyznane przez Jury złożone z praktyków i inwestorów branżowych. Oprócz NEXBIO w gronie zwycięzców tegorocznej edycji znaleźli się CallPage, Photon, IndaHash i Zapakuj.to. Gratulujemy i bardzo dziękujemy za to wyróżnienie! Będzie dla kolejną nas motywacją do rozwijania naszej oferty, gdyż w przeszłości zwycięzcami Aulerów były firmy, z których wiele odnosiło później międzynarodowe sukcesy i przykuwało uwagę inwestorów. 


05.06.2017 - NEXBIO w Top 50 Innovators Challenge

Miło nam poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej pięćdziesiątki najbardziej innowacyjnych startupów z całego świata, wyłonionej spośród uczestników Pioneers 500 Festival, który odbywał się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Wiedniu w Pałacu Hofburg.

Jako NEXBIO znaleźliśmy się w finałowej szóstce w dziale Science, prezentując nasze rozwiązanie w postaci przenośnego analizatora DNA pod kątem wykrywania patogenów roślin uprawnych.

Wprawdzie nie udało nam się zwyciężyć (główną nagrodę otrzymał austriacki Stromkind), ale dzięki udziałowi w tym prestiżowym przedsięwzięciu mogliśmy przybliżyć nasze usługi produkty potencjalnym partnerom z rynków międzynarodowych.

Sponsorem naszego wyjazdu była Grupa Azoty.