english

23.11.2017 - Innowacyjny produkt rolniczy

O tym, że innowacyjność w rolnictwie jest niezwykle ważna mówi nasza kolejna nagroda, tym cenniejsza, że wypływająca od samych internautów! Cieszymy się, że nasze wsparcie dla rynku agro opierające się na wczesnym wykrywaniu zagrożeń na uprawach metodami molekularnymi jest zauważane i doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. Dzięki dedykowanym testom DNA w uprawach rolniczych i sadowniczych rolnik jest w stanie stwierdzić ryzyko infekcji nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwala to na zmniejszenie zastosowania środków ochrony roślin, co przekłada się na poprawę jakości żywności, troskę o środowisko jak i efekt ekonomiczny. Dziękujemy magazynowi Farmer za to wyróżnienie!


15.07.2017 - Finał Chivas the Venture w Los Angeles

W dniach 11-14 lipca w Los Angeles odbyły się finałowe zmagania w międzynarodowym konkursie startupowym Chivas the Venture, o puli nagród 1 miliona dolarów. Jako zwycięzcy polskiego finału znaleźliśmy się w gronie 30 ekip z całego świata, które łączyła chęć wywołania pozytywnej zmiany w świecie poprzez podejmowane działania biznesowe.

Finał The Venture w Los Angeles miał wieloetapowy przebieg, w wyniku którego wyłoniona została piątka finalistów: Bioestibas z Kolumbii, iDrop z RPA, Intendu z Izraela, RecyclePoints z Nigerii oraz Siam Organic z Tajlandii. Niestety zabrakło nas w tym ścisłym gronie finalistów. Zwycięzcą ogłoszonym na gali, którą poprowadził Josh Gad okazał się Peetachai Dejkraisak i jego firma Siam Organic, której pomysł nagrodzili jurorzy: Adam Braun, Sonal Shah, Alexandre Ricard i hollywoodzka gwiazda Halle Berry. Wygrany otrzymał czek na 400 tysięcy dolarów, druga w kolejności firma RecyclePoints – 200 tysięcy, a pozostali finaliści po 50 tysięcy dolarów.

Całej piątce i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w przyszłości!    

Nam było niezwykle miło znaleźć się w gronie finalistów i móc walczyć o najwyższe laury. Tym bardziej, że w głosowaniu internautów, jakie trwało na przełomie maja i czerwca nasz pomysł zajął szóste miejsce, co pozwoliło nam zebrać blisko 12 tysięcy dolarów na realizację projektu mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie.

Dziękujemy również naszym sponsorom – Grupie Azoty S.A., która wsparła finansowo wyjazd naszej ekipy do USA.

 


17.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Pitch to London

W dniu 17 czerwca 2017 w Londynie odbyła się zorganizowana przez PLUG – Polish Tech Link konferencja pod hasłem Polish Tech Day. Jej celem było promocja polskich innowacji na rynku brytyjskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele biznesu z Polski i Wielkiej Brytanii, organizacji pozarządowych oraz władz centralnych i samorządowych. Obrady uświetnił swoją obecnością Ambasador RP w Londynie JE dr hab. Arkady Rzegocki.

W agendzie konferencji znalazło się również miejsce dla konkursu Pitch to London, w do którego zaproszone zostały najciekawsze polskie startupy oceniane nastepnie przez międzynarodowe jury.

Miło nam poinformować, że NEXBIO znalazło się w gronie laureatów, zajmując trzecie miejsce i przy okazji zdobywając szereg nagród, wspierających nasz rozwój.  Gratulujemy pozostałym laureatom, czyli firmie Challengerocket oraz zwycięzcy, którymi została firma Packhelp.

Oprócz udziału w konkursie wyjazd był również okazją do spotkań networkingowych oraz promocji naszych rozwiązań z dziedziny ochrony upraw przy użyciu metod molekularnych.

Dziękujemy przy tej okazji Grupie Azoty S.A., dzięki której udało nam się sfinansować nasz wyjazd do Londynu.