english

08.07.2016 - "Laboratorium w pudełku" w Forbes

Naszym wynalazkiem "Laboratorium w pudełku" zainteresował się magazyn Forbes. Zobaczcie co piszą o "Smartfonie dla rolników".


06.06.2016 - Media o nas

Po sukcesie w infoShare 2016 rozwiązaniami, nad którymi pracujemy zainteresowały się media. Zapraszamy do poczytania i posłuchania o opracowywanym przez nas innowacyjnym urządzeniu "Laboratorium w pudełku", za pomocą którego będzie można bezpośrednio na polu uprawnym przeprowadzać testy wykrywające i analizujące szkodliwe dla roślin mikroorganizmy, zmniejszając tym sposobem koszty ochrony roślin, jednocześnie dbając o ekologię. Materiały pochodzą z serwisów Polskiej Agencji Prasowej oraz Polskiego Radia Lublin.


23.05.2016 - Nexbio zwycięzcą w Startup Contest, infoShare

W dniach 18-20 maja 2016 r. uczestniczyliśmy w największym w Europie Środkowo-Wschodniej festiwalu innowacyjnych technologii i mediów - infoShare 2016, który przez kilka dni skupiał uwagę europejskich środowisk startupowych. W specjalnej strefie dla firm (Startup Zone) mieliśmy szansę zaprezentować projekt innowacyjnych rozwiązań w zakresie wykorzystania metod molekularnych w celu zapewnienia skuteczniejszej i bardziej ekologicznej ochrony roślin uprawnych, z wykorzystaniem formuły Lab-on-a-chip. Nasza prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie jury na każdym etapie, a w efekcie zapewniła nam zwycięstwo w konkursie, Startup Contest. W pokonanym polu pozostawiliśmy blisko 300 firm, a w nagrodę zainkasowaliśmy czek na 20.000 €. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.