english

15.07.2017 - Finał Chivas the Venture w Los Angeles

W dniach 11-14 lipca w Los Angeles odbyły się finałowe zmagania w międzynarodowym konkursie startupowym Chivas the Venture, o puli nagród 1 miliona dolarów. Jako zwycięzcy polskiego finału znaleźliśmy się w gronie 30 ekip z całego świata, które łączyła chęć wywołania pozytywnej zmiany w świecie poprzez podejmowane działania biznesowe.

Finał The Venture w Los Angeles miał wieloetapowy przebieg, w wyniku którego wyłoniona została piątka finalistów: Bioestibas z Kolumbii, iDrop z RPA, Intendu z Izraela, RecyclePoints z Nigerii oraz Siam Organic z Tajlandii. Niestety zabrakło nas w tym ścisłym gronie finalistów. Zwycięzcą ogłoszonym na gali, którą poprowadził Josh Gad okazał się Peetachai Dejkraisak i jego firma Siam Organic, której pomysł nagrodzili jurorzy: Adam Braun, Sonal Shah, Alexandre Ricard i hollywoodzka gwiazda Halle Berry. Wygrany otrzymał czek na 400 tysięcy dolarów, druga w kolejności firma RecyclePoints – 200 tysięcy, a pozostali finaliści po 50 tysięcy dolarów.

Całej piątce i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w przyszłości!    

Nam było niezwykle miło znaleźć się w gronie finalistów i móc walczyć o najwyższe laury. Tym bardziej, że w głosowaniu internautów, jakie trwało na przełomie maja i czerwca nasz pomysł zajął szóste miejsce, co pozwoliło nam zebrać blisko 12 tysięcy dolarów na realizację projektu mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie.

 

Dziękujemy również naszym sponsorom – Grupie Azoty S.A., która wsparła finansowo wyjazd naszej ekipy do USA.

 


17.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Pitch to London

W dniu 17 czerwca 2017 w Londynie odbyła się zorganizowana przez PLUG – Polish Tech Link konferencja pod hasłem Polish Tech Day. Jej celem było promocja polskich innowacji na rynku brytyjskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele biznesu z Polski i Wielkiej Brytanii, organizacji pozarządowych oraz władz centralnych i samorządowych. Obrady uświetnił swoją obecnością Ambasador RP w Londynie JE dr hab. Arkady Rzegocki.

W agendzie konferencji znalazło się również miejsce dla konkursu Pitch to London, w do którego zaproszone zostały najciekawsze polskie startupy oceniane nastepnie przez międzynarodowe jury.

Miło nam poinformować, że NEXBIO znalazło się w gronie laureatów, zajmując trzecie miejsce i przy okazji zdobywając szereg nagród, wspierających nasz rozwój.  Gratulujemy pozostałym laureatom, czyli firmie Challengerocket oraz zwycięzcy, którymi została firma Packhelp.

Oprócz udziału w konkursie wyjazd był również okazją do spotkań networkingowych oraz promocji naszych rozwiązań z dziedziny ochrony upraw przy użyciu metod molekularnych.

Dziękujemy przy tej okazji Grupie Azoty S.A., dzięki której udało nam się sfinansować nasz wyjazd do Londynu.

 


09.06.2017 - NEXBIO laureatem konkursu Impuls Do Biznesu

W dniu 8 czerwca 2017 w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyła się uroczysta gala, w trakcie której odebraliśmy kolejne niezwykle miłe wyróżnienie, jakim była nagroda w konkursie Impuls Do Biznesu zorganizowanym przez gazetę „Puls Biznesu” i fundusz inwestycyjny VRP.

Do czwartej edycji tego prestiżowego konkursu napłynęło ponad 150 zgłoszeń, z czego po pięć trafiło finału w każdej z dwóch konkursowych kategorii.

Nasza spółka została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii „Nowoczesne technologie dla przemysłu i usług” i czekiem na 30.000 złotych za projekt mobilnego laboratorium DNA w rolnictwie.

Główną nagrodę w tej samej kategorii odebrała spółka GeniCore, zaś w dziedzinie rozwiązań dla branży medycznej nagrodzeni zostali Sinutronic – jako główny laureat oraz medVC.eu, jako wyróżniony. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a organizatorom i kapitule konkursu bardzo dziękujemy za dostrzeżenie potencjału naszego projektu.